Najlepsze maszynki do mięsa Zelmer

 

Jaką maszynkę mięsa Zelmer kupić?

 

Firma Zelmer to jeden z bardziej znanych producentów drobnego sprzętu AGD. Polacy znają tę markę i jest ona przez nich chętnie kupowana. Firma ma ponad osiemdziesięcioletnią tradycję w produkcji. Nic też dziwnego, że produkując sprzęt, którego znakiem rozpoznawczym jest trwałość i niezawodność, zyskała sobie wielu zwolenników przywiązanych do tej marki. W dzisiejszym przewodniku chcemy przedstawić maszynki do mielenia firmy Zelmer. Wśród produktów tej firmy znajdziemy maszynki o cenie niewiele przekraczającej 100 złotych, a także takie za 1500 złotych. Zatem każdy z użytkowników, zarówno o skromnej, jak i tej zasobniejszej kieszeni znajdzie coś dla siebie wśród kilkudziesięciu modeli. Dobra i tania maszynka do mięsa Zelmer to taka, która spełni nasze oczekiwania zarówno cenowe, jak i funkcjonalne.

Dzisiejsze maszynki do mięsa to tak naprawdę małe roboty kuchenne. W większości wypadków maszynka taka nies tylko mieli mięso, czy ser albo mak, ale też rozdrabnia warzywa, wyciska sok, a nawet mieli kawę. Szukając przed zakupem maszynek do mięsa Zelmer w dobrych cenach, należy zwrócić uwagę w szczególności na 2 parametry. Moc urządzenia stanowi o tym czy podoła ono w trudach swojej pracy. Tu w zasadzie moc poniżej 500 W nie jest zalecana. Drugim, ważnym parametrem jest jego wydajność w kilogramach na minutę. 2,3 kg/min znaczy, że maszynka może zmielić w ciągu 1 minuty 2,3 kg mięsa. Taką wydajność można uznać za dobrą.

Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę przy zakupie, to to, czy urządzenie, które zamierzamy kupić, zostało wyposażone w wyłącznik bezpieczeństwa. W przypadku zapchania się maszynki, powinna ona samoczynnie się wyłączyć, chroniąc silnik. Przy zapchaniu się komory maszynki przydatne też okazuje się posiadanie przez maszynkę biegu wstecznego.

Na koniec też warto zauważyć, jakie dodatki producent oferuje do wybieranego modelu. Aby maszynka była wszechstronna, to przydają się sitka o różnej średnicy oczek, by móc mielić produkty grubiej lub drobniej. Do robienia kiełbas, przyda się nasadka masarska. A gdy maszynka ma służyć również, jako szatkownica powinna mieć dodatkowe elementy umożliwiające taką pracę. W większości maszynek z możliwością rozdrabniania warzyw producent dołącza kilka bębnów tnących o różnych wielkościach oczek. Niektóre modele maszynek tylko szatkują warzywa, inne również kroją w kostkę. Zależy to od wyposażenia.

Ostatnim, niezwykle ważnym parametrem jest to, aby urządzenie było wyposażone w gumowe, antypoślizgowe nóżki. W przypadku ich braku maszynka nie będzie stabilnie utrzymywać się na blacie i używanie jej będzie kłopotliwe.

 

 

Zelmer 887.54 Symbio

 

Pierwszy z prezentowanych modeli Zelmer 887.54 Symbio, to wielofunkcyjna maszynka do mielenia mięsa. Wydajność tego modelu to 1,7 kg/min. Silnik maszynki ma moc znamionową 550 W. Metalowa komora do mielenia została zaopatrzona w dwustronny nożyk. Model ten zawiera 3 sitka o wielkości oczek 2,7 mm, 4 mm, oraz 8 mm. Dzięki nim maszynka nadaje się do mielenia zarówno mięsa, sera, czy maku.

Dodatkowo do zestawu zostały dołączone: misa zasypowa, nasadka masarska, oraz popychacz. Zelmer 887.54 Symbio zawiera również szatkownicę posiadającą cztery bębny tnące. Są to tarki do drobnych wiórków, grubych wiórków, do przecierania i do plasterków.

Producent też zadbał o wygodne przechowywanie sprzętu, bowiem model ten ma specjalny schowek do akcesoriów, a także do chowania przewodu elektrycznego. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w antypoślizgowe nóżki, dzięki czemu całość jest stabilna podczas pracy.

Opinie o maszynkach do mięsa Zelmer 887.54 Symbio mówią, że sprawdzają się one zarówno, jako tarki do ziemniaków, jak i szatkownice i są świetnymi maszynkami do mięsa. Użytkownicy przekazują, że urządzenie łatwo się myje, a dodatkowo cena jego jest niezwykle przystępna.

 

 

Zelmer ZMM1284L

 

Kolejny model, Zelmer ZMM1284L, jest odrobinę droższy od poprzednio opisywanego, ale nadal o atrakcyjnej cenie, niewiele większej od 200 zł. Moc znamionowa silnika tego urządzenia wynosi 260 W, a wydajność wynosi 2,3 kg/min. Model ten jest również bogato wyposażony. Podobnie jak poprzednie urządzenie, to zostało wyposażone w tarki do warzyw: do drobnych wiórków, do grubych wiórków, tarkę do grubych plastrów oraz do przecierania.

Otwór wylotowy maszynki został wyposażony w trzy, wymienne sitka o średnicy otworów 2,7 mm, 4 mm, 8 mm. Ponadto z akcesoriów znajdziemy tu również popychacz, i nasadkę masarską. Maszynka ta ma również specjalne zabezpieczenie chroniące silnik przed zniszczeniem w przypadku zablokowania urządzenia podczas pracy.

Gumowe nóżki antypoślizgowe trzymają maszynkę stabilnie podczas pracy. Użytkownicy w pierwszym rzędzie podkreślają trwałość i wytrzymałość maszynki. A także wszechstronne zastosowanie.

Można za jej pomocą utrzeć bułkę tartą, ziemniaki na placki, rozdrobnić ser, czy przygotować sałatkę jarzynową. Dla kupujących, ten produkt jest atrakcyjny ze względu na niską cenę, oraz fakt, że jest to produkt polski.

 

 

Zelmer 687.5 Symbio

 

Zelmer 687.5 Symbio to ostatni opisywany produkt w dzisiejszym zestawieniu. Jest to urządzenie o mocy znamionowej 500 W i wydajnością mielenia 1,2 kg/min. Model ten został wyposażony w 2 sitka o średnicy otworów 4 mm i 8 mm. Znajdziemy tu również nożyk dwustronny oraz popychacz. Komora mielenia została wykonana z metalu, dzięki czemu maszynka jest trwała.

Producent zastosował tu również system click-ready, który pozwala mocować akcesoria jednym kliknięciem. Również i ten model posiada zabezpieczenie przed zniszczeniem silnika, dzięki czemu przeciążony, nie spali się, a jedynie zatrzyma.

Producent także przewidział na urządzenie 24 miesiące gwarancji, dzięki czemu użytkownik może nie obawiać się awaryjności tego modelu. Do kompletnego urządzenia można dokupić dodatkowo kompatybilne akcesoria, takie jak szatkownice i tarki do warzyw. Użytkowanie można opanować do perfekcji dzięki załączonej przez producenta instrukcji obsługi napisanej w języku polskim.

Użytkownicy wskazują, że najlepsza maszynka do mięsa Zelmer to taka, którą po użyciu jest łatwo wyczyścić, musi być również wygodna w użytkowaniu oraz solidna, aby starczyła na wiele lat pracy w kuchni. Takie opinie właśnie zyskała maszynka Zelmer 687.5 Symbio.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...