Najlepsze maszynki do mielenia mięsa elektryczne

 

Jaką elektryczną maszynkę do mielenia kupić?

 

Elektryczna maszynka do mielenia mięsa to niezastąpione urządzenie, które przyspieszy naszą pracę w kuchni i chociaż nazwa wskazuje, że ma wyłącznie jedno przeznaczenie, dobry sprzęt może nam służyć w kuchni w wielu pracach. Specjalne nasadki, szatkownice i sitka usprawnią przygotowanie najróżniejszych dań.

Mielenie za pomocą maszynki elektrycznej jest zdecydowanie mniej męczące niż w przypadku urządzeń ręcznych, ale wiele zależy też od samej mocy. Zbyt niska wydłuża pracę – najlepiej jeśli moc ma minimum 500 W. Musisz także pamiętać o sprawdzeniu mocy maksymalnej (wysięgowej), która będzie wpływać na nieprzegrzewanie się maszynki – im jest wyższa, tym lepsze i bardziej wytrzymałe jest urządzenie.

Dodatkowe końcówki to nowość w maszynkach do mięsa. Każdy z producentów chce zachęcić klienta do zakupu jego produktu i oferuje coraz ciekawsze, bardziej zaawansowane dodatki. Poza tym jest to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie sprzęty funkcjonalne i jednocześnie szukających urządzeń, które będą zajmować mniej miejsca. Coraz częściej sprzęt tego typu ma końcówki umożliwiające szatkowanie warzyw, wyciskanie soku, kręcenie makronu, robienie kiełbas, a nawet mielenia kawy i innych ziaren.

Kolejnym istotnym wskaźnikiem jest wydajność mielenia. Zwykle urządzenia mielą od 1,2 kg do 3 kg składników na minutę. Oczywiście im większa jest ta wydajność, tym lepiej dla nas, bo szybciej przygotujemy posiłki. Ważnym aspektem jest też solidność wykonania. Dobry jakościowo materiał – aluminium, żeliwo, czy plastik będą mieć wpływ na to, jak długo będzie działać maszynka.

Należy również zwrócić uwagę nie tylko na zawarte w zestawie sitka i końcówki, ale także dodatkowe wyposażenie: tacka na zmielone produkty, popychacz do mięsa, który ułatwi nam korzystanie z maszyny. Specjalne nóżki antypoślizgowe, utrzymujące maszynę w odpowiednim miejscu też okazują się niezastąpione.

Przed zakupem warto też przejrzeć opinie o maszynkach elektrycznych do mielenia mięsna. Konsumenci najczęściej wystawiają szczere oceny danego produktu, a więc przy zakupie jesteśmy bardziej świadomi wad i zalet danych modeli.

Mając na uwadze powyższe aspekty wybraliśmy trzy maszynki elektryczne do mielenia mięsa w dobrych cenach, które wyróżniają się na tle konkurencji. Z całą pewnością ułatwią Ci zakup sprzętu do Twojej kuchni.

 

 

Zelmer 887.84 MP Symbio

 

Maszynka do mielenia Zelmer 887.84 MP Symbio o mocy 550 W (maksymalna/wysięgowa 1500 W) to nasza pierwsza propozycja.  

W zestawie znajduje się plastikowa misa zsypowa, 3 sita o średnicy otworów 8 mm, 4 mm i 2,7 mm, nasadka do napełniania kiełbas oraz formowania krokietów, a także szatkownica z zestawem 4 tarek (do drobnych i grubych wiórków oraz do grubych plastrów i przecierania) . Poza tym zestaw zawiera szeroki popychacz ułatwiający mielenie mięsa i innych składników. Model ten ma specjalne zabezpieczenie przed zniszczeniem silnika i jest wyposażony system Click-ready do łatwego mocowania wyposażenia.

Duża moc wysięgowa zapewnia nam szybką pracę, a dołączone do zestawu elementy sprawiają, że urządzenie to jest bardzo funkcjonalne. Pozwala na przygotowanie różnych potraw, nie tylko mięsnych. Wydajność maszyny wynosi 2,3 kg/ minutę, a więc jest idealna również do kuchni profesjonalnej.

Użytkownicy tego sprzętu potwierdzają, że jest solidnie wykonany, szybko wykonuje swoją pracę. Stwierdzają też, że ta najlepsza elektryczna maszynka do mielenia mięsa jest bardzo łatwa w montażu i demontażu.

 

 

 

Zelmer MM1200.88 Symbio

 

Nasza druga propozycja to maszynka do mielenia MM1200.88 Symbio firmy Zelmer. Jej wydajność wynosi 2,3 kg / min, co jest zasługą dużej mocy 650 W (szczytowa wynosi nawet 1900 W). Dzięki temu szybko i skuteczne zmielisz nawet najtwardsze produkty spożywcze.

Poza tym taka moc zapobiega przegrzaniu przy dużej intensywności pracy. W zestawie znajduje się końcówka masarska, dzięki której przygotujesz ulubione kiełbasy, kiszki i wiele innych dań mięsnych. Poza tym zestaw zawiera trzy sitka o różnych średnicach: do maku o średnicy 2,7 mm, do sera białego lub mięsa 4 mm oraz do kiełbasy 8 mm. Produkt ten wykonano z najwyższej jakość materiałów, odpornych na uszkodzenia i zarysowania. Stanowi więc inwestycję na lata.

Urządzenie posiada zabezpieczenie na wypadek zniszczenia silnika, a więc nie musisz obawiać się, że przy częstej pracy przestanie działać. Model ten ma wygodny schowek na przewód i gumowe nóżki antypoślizgowe. Wśród konsumentów uważany jest za solidny i co istotne, bardzo łatwy w obsłudze oraz czyszczeniu, co w kuchni ma ogromne znaczenie.

 

 

 

Tefal NE2015138

 

Tefal NE 205138 to nasza ostatnia propozycja. Jest to maszynka do mielenia o mocy pracy 500 W, aczkolwiek jej moc szczytowa wynosi nawet 1400 W. Natomiast wydajność urządzenia to 1,7 kg / minutę. W zestawie znajdują się 2 sitka do mięsa o grubości 4,7 mm oraz 7,5 mm, a także specjalne sitko do maku.

Model ten ma schowek na przewód oraz wygodne nóżki antypoślizgowe. Praktycznym rozwiązaniem są też samoostrzące się ostrza, które sprawiają, że urządzenie działa niezawodnie przez wiele lat. Dzięki temu rozwiązaniu mięso, mak, czy ser zawsze będą dobrze zmielone. Tefal NE2015138 ma bardzo praktyczną funkcję biegu wstecznego ułatwiającą pracę, gdy dojdzie do zablokowania składników.

Ta dobra i tania maszynka elektryczna do mielenia mięsa zyskała uznanie wielu konsumentów. Przede wszystkim ze względu na świetny stosunek jakości do ceny. Konsumenci potwierdzają, że maszynkę wykonano z należytą starannością, ma mocną budowę i wyposażenie. Poza tym podkreślają, że model ten jest prosty w użyciu i pielęgnacji.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...