Najlepsze maszynki do mięsa z szatkownicą

 

Jaką maszynkę mięsa z szatkownicą kupić?

 

Zelmer to producent sprzętu AGD z ponad 80 letnią tradycją. Producent ten specjalizuje się w wytwarzaniu mikserów, maszynek do mielenia, sokowirówek, robotów kuchennych, oraz mikrofalówek i żelazek. Marka Zelmer obecna na wielu rynkach świata chętnie podkreśla swoje polskie pochodzenie. Dzięki temu niezawodność produktów marki umacnia rolę Polski na rynkach światowych małego AGD. W 2011 roku została otwarta nowa fabryka w Rogoźnicy z 17 liniami produkcyjnymi do produkcji sprzętu AGD. Pracownicy firmy projektując nowy model przeprowadzają badania wśród konsumentów, aby wczuć się w ich potrzeby i oczekiwania. Dlatego produkty firmy są na miarę oczekiwań współczesnej pani domu.

 

Maszynki do mięsa z szatkownicą, to jeden z rodzajów produktów marki Zelmer. Szatkownica to element, który może być częścią wyposażenia maszynki do mięsa, lub stanowić dodatek do maszynki kupowany oddzielnie. Producent oferuje oba warianty w zależności od modelu. Dziś skupimy się na takich modelach, które mają wśród wyposażenia szatkownicę.

Aby kupić najlepszą maszynka do mięsa z szatkownicą, należy przed zakupem przyglądnąć się kilku modelom, ich wyposażeniu, funkcjom i cenom. My, w dzisiejszym poradniku, opiszemy 3 różne modele marki Zelmer, aby pomóc w wyborze maszynki do zakupu.

 

Moc

W maszynce do mięsa najważniejszym parametrem jest jej moc. Im jest większa tym będzie wydajniejsza i tym mniejsze prawdopodobieństwo jej zablokowania podczas pracy. Na rynku są dostępne maszynki o mocy od 250 W do nawet 2000 W. Przyjmuje się, że moc 500 W jest już na tyle zadowalająca, że poradzi sobie z rozdrabnianiem twardego pokarmu. Po wybraniu odpowiedniej mocy, należy też zwrócić uwagę na wydajność urządzenia. Maszynki do mięsa z szatkownicą w dobrych cenach mogą mieć wydajność od 1,2 do 3 kg mielenia na minutę różnych składników.

 

Wyposażenie

Dobre maszynki do mielenia, są również wyposażone w rozmaite akcesoria. Bardzo przydatny jest popychacz, który zapewnia nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo dla użytkownika. To samo można powiedzieć o nóżkach antypoślizgowych maszynki. Dobre, stabilne mocowanie zapewnia bezpieczeństwo. Często producent dołącza tackę na przygotowane do mielenia produkty. Część maszynek posiada ekrany LCD wyświetlające m.in. temperaturę pracy silnika i czas pracy. Są to wygodne, aczkolwiek nie niezbędne elementy do prawidłowego i sprawnego jej działania. Warto jeszcze napisać o funkcji rewers, która jest istotna w przypadku zablokowania urządzenia.

Za pomocą jednego przycisku, można ją odblokować uruchamiając wsteczny bieg. A dla osób lubiących porządek przyda się zapewne chowany kabel, ułatwiający przechowywanie sprzętu.

 

 

Zelmer 887.54 Symbio

 

Pierwszy z produktów, który wybraliśmy do prezentacji to Zelmer 887.54 Symbio. Jest to maszynka w kolorze białym, o wadze 3,2 kg. Moc tego urządzenia wynosi 550 W, przy czym moc szczytowa to aż 1500 W. Podstawową funkcją tej maszynki jest mielenie mięsa, jednak posiada ona szereg dodatków umożliwiających używanie jej również, jako szatkownicy.

Obok modułu szatkownicy, producent dołącza do tego modelu kilka bębnów do tarcia warzyw. Są to bębny do tarcia na wiórki, do przecierania i krojenia na plastry. Do wyboru są także sitka maszynki o oczkach 2,7 mm, 4 mm i 8 mm, a także wkładka masarska.

Dla bezpieczeństwa użytkownika do zestawu są również dołączone popychacze, jeden do maszynki, drugi do szatkownicy. Znajdziemy tu również dołączoną miskę podającą do maszynki, oraz miskę podającą do szatkownicy, na której kładziemy żywność do obróbki.  

Z praktycznych funkcji służących przechowywaniu urządzenia znajdziemy tu schowek na przewód elektryczny. Według użytkowników jest to dobra i tania maszynka do mięsa z szatkownicą. Nie tylko jest szybka, trwała i łatwa w obsłudze, ale również pozwala na dokupienie dodatkowych elementów, jak na przykład krajalnica, rozszerzając jej funkcjonalność.

 

 

Zelmer MM 1200.84 Symbio

 

Drugi z produktów tej firmy to Zelmer MM 1200.84 Symbio. Jest to model o szerokim zastosowaniu. Moduł podstawowy zawiera maszynkę do mielenia mięsa, a po odłączeniu standardowej komory mielenia i podłączeniu odpowiedniego modułu, mamy szatkownicę, wyciskarkę do owoców, czy młynek żarnowy. Maszynka ma moc znamionową 650 W, a maksymalną 1900 W.

Wydajność natomiast wynosi 2,3 kg/min. Jest ona wyposażona w 3 sitka o średnicach: 2,7 mm, 4 mm oraz 8 mm. Na sitka te jest specjalny schowek w komorze maszynki. Producent wyposażył ten model również w nasadkę masarską, popychacz, nożyk dwustronny i misę zasypową.

Szatkownica natomiast posiada zestaw czterech bębnów tnących. Bardzo użytecznym może się okazać wyposażenie modelu w zabezpieczenie przed zniszczeniem silnika w przypadku zablokowania maszynki. Kolejnym elementem, zwiększającym bezpieczeństwo użytkowania jest wyposażenie maszynki w nóżki antypoślizgowe, które stabilnie utrzymują urządzenie podczas pracy.

Opinie o maszynkach do mięsa z szatkownicą przekazują, że maszynki te świetnie dają sobie radę zarówno z mieleniem mięsa, jak i szatkowaniem kapusty, czy talarkowaniem ziemniaków. Do tego ma ładny wygląd i mocny silnik.

 

 

Zelmer 886.84MP Expressive

 

Ostatni z modeli, jaki chcieliśmy opisać w mini rankingu to model Zelmer 886.84MP Expressive. Jest to maszynka o mocy znamionowej 250 W i maksymalnej 1500 W oraz wydajności 2,3 kg/min. Znajdziemy tu szatkownicę z dołączonymi czterema bębnami tnącymi.

Szatkownica pozwoli na poszatkowanie, pokrojenie, lub starcie wszelkiego rodzaju warzyw. Ponadto mamy tu 3 sitka do mielenia na różną grubość: 2,7 mm do maku, 4 mm standardowe, oraz 8 mm do mięsa, a także nasadki do robienia kiełbas i krokietów. Maszynka została wyposażona w metalową komorę mielenia, a także praktyczny, dwustronny nożyk, dzięki czemu odznacza się dużą wytrzymałością i jest bezproblemowa w użyciu.

W dodatkowym wyposażeniu znajdziemy jeszcze misę zasypową, oraz popychacz. Standardem jest w produktach marki Zelmer, że małe AGD posiada antypoślizgowe nóżki. Ten model również został w nie wyposażony, ale także w zabezpieczenie chroniące silnik przez przegrzaniem.

Klienci, którzy zakupili to urządzenie chwalą je za szybką i bezproblemową pracę, w szczególności przy ucieraniu ziemniaków, mieleniu mięsa, a także jako szatkownica. Ponadto klientom odpowiada łatwość czyszczenia i solidność konstrukcji.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...