Najlepsze maszynki do mięsa ręczne

 

Jaką maszynkę mięsa ręczną kupić?

 

Powstanie pierwszej maszynki ręcznej w XIX wieku zmieniło pracę w kuchni. Chociaż na rynku dostępne są niezawodne sprzęty elektryczne, warto mieć w domu maszynkę ręczną. Zwłaszcza, gdy zabraknie prądu. Wielu zwolenników sprzętu ręcznego przekonuje, że mięso, mak, makaron czy inne składniki przygotowane przy użyciu maszynki ręcznej są smaczniejsze. Nie ma dowodów, które by to potwierdzały. Jedno jest jednak pewne, takie urządzenie może okazać się bardzo przydatne. Tego typu maszynka jest mniej zawodna i nie ma silnika, który mógłby się zatrzeć.

Solidna maszynka musi być wykonana z dobrych materiałów. Obudowa powinna być mocna, odporna na duży nacisk. Na rynku znajdziemy modele wykonane z aluminium, żeliwa, stali i plastiku. Który materiał jest najlepszy? Wiele osób uważa, że stal. Jednak coraz częściej stosuje się też plastik, który zwyczajnie jest łatwiejszy w pielęgnacji, często można go myć w zmywarce. Musisz również pamiętać o korbce. Powinna być mocna i antypoślizgowa, aby w czasie pracy nic nam nie przeszkadzało.

Ważne są sitka i noże. Elementy te muszą być wykonane z materiału odpornego na rdze, najlepiej ze stali nierdzewnej. Dobrze jeśli maszynka posiada kilka różnych sitek, aby była bardziej funkcjonalna. Warto także upewnić się, czy dany model ma wszystkie potrzebne nasadki, tarcze, końcówki do szatkowania, czy też robienia makaronu.

Niewątpliwe znaczenie ma również estetyka wykonania. Takie ręczne maszynki często stanowią swego rodzaju ozdobę kuchni urządzonej w stylu retro.

Przed zakupem warto też przejrzeć opinie o maszynkach ręcznych do mięsa. Dowiesz się, czy interesujący Cię model faktycznie jest warty uwagi, jakie są jego wady i zalety.

Dużą zaletą ręcznych maszynek do mielenia jest nie tylko ich mniejsza awaryjność i prosta obsługa, ale również atrakcyjna cena. Najczęściej cena kompletu, czyli maszynki z sitkami i różnymi końcówkami kosztuje około 100 zł.

Mając na uwadze powyższe kwestie wybraliśmy trzy maszynki ręczne do mięsa w dobrych cenach. Sprzęty te są łatwe w obsłudze. Poza tym są bardzo solidne i na pewno zaspokoją potrzeby najbardziej wymagających osób.

 

 

Tescoma Handy 643586

      

Nasza pierwsza propozycja to uniwersalna maszynka do mięsa Tescoma Handy 643586. Stanowi niezastąpiony sprzęt do szybkiego mielenia mięsa. Jest też odpowiednia do przygotowania bułki tartej, mielenia orzechów, twardych serów, przecierania pomidorów, ugotowanych warzyw i wielu innych produktów.

Urządzenie wykonano z utwardzonych, odpornych na uszkodzenia tworzyw sztucznych. Natomiast nóż i tarcze tnące to najlepszej jakości stal nierdzewna. W zestawie znajduje się masywny popychacz zapewniający szybszą, i co istotne bezpieczną pracę z urządzeniem. Poza tym model ten ma bardzo stabilne mocowanie do podłoża – zastosowano tutaj efektywną przyssawkę próżniową – zapewnia nam to bezpieczną pracę.

Dzięki nasadkom sprzęt ten daje nam możliwość mielenia produktów w dwóch grubościach, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Ta najlepsza ręczna maszynka do mięsa jest bardzo prosta w obsłudze, a wymiana sitka nie stanowi większego problemu. Poza tym sprzęt jest łatwy w myciu, a tworzywo sztuczne nawet po wielu użyciach nie odbarwia się i nie niszczeje. Konsumenci również podkreślają, że jest łatwy w użyciu, solidny i estetyczny.

 

 

 

Ibili 777100

 

Ibili 777100 to dobra i tania maszynka ręczna do mięsa. Może również służyć do robienia makaronu. Została wykonana najwyższej jakości materiałów (plastik, stal nierdzewna), które są bezpieczne dla żywności i nie wchodzą z nią w reakcje. Model ten ma przyssawkę w podstawie, dzięki której przysysa się do stołów i blatów, zapewniając nam odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo w czasie pracy.

W zestawie znajdują się dwa metalowe sitka do mielenia mięsa oraz cztery plastikowe nakładki do makaronu, a także popychacz ułatwiający pracę. Wielu konsumentów podkreśla, że mamy tutaj do czynienia z bardzo dobrym stosunkiem jakości wykonania do ceny produktu.

Oczywiście nie wykonamy nim tak szybkiej pracy, jak w przypadku urządzeń elektrycznych, ale musimy pamiętać, że nie potrzebujmy dostępu do prądu. Poza tym maszynka jest lekka i bardzo mobilna. Z całą pewnością będzie stanowić niezastąpione dopełnienie maszynki elektrycznej. Użytkownicy wysoko ocenili też sam design urządzenia.

 

 

 

Esperansa ES-1992-A32

 

Nasza ostatnia propozycja to Esperansa ES-1992-A32. Zastosowano w niej zaawansowaną technologię cynkowania, która zapewnia długoletnie użytkowanie. Produkt ten jest trwały i niezawodny. Nawet przy wielokrotnej eksploatacji i częstym myciu nie niszczeje.

Model ten jest niezwykle prosty w obsłudze. Może być montowany bezpośrednio do blatu. System montażu został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić nam jak największą stabilność podczas pracy. W zestawie znajdziemy 3 sitka o różnych rozmiarach oczek – 3 mm, 5 mm i 8 mm – oraz 3 rurki do nadziewania kiełbas, a także szarpak.

Dzięki takiemu wyposażeniu urządzenie jest niezwykle funkcjonalne, łatwe w obsłudze i może nam służyć do mielenia najróżniejszych produktów.

W zestawie znajdują się także koło pasowe do zastosowań elektrycznych. Produkt ten cieszy się sporym uznaniem wśród konsumentów. Przede wszystkim podkreślają oni niską cenę produktu. Za około 80 zł mamy maszynkę z bardzo dobrym wyposażeniem. Ponadto produkt ten wyróżnia się atrakcyjnym, ponadczasowym designem. Jest też bardzo praktyczny, łatwy w utrzymaniu czystości, montażu i demontażu.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4.62 out of 5)
Loading...